Vitamix® - блендер

Vitamix ви овозможува бескрајна разновидност во подготовката на оброци од потполно природни состојки!

Прави сок како никогаш порано: Со природниот сок подготвен во Vitamix, ќе добиете потполн вкус, хранливост и растителни влакна во природно благ и кремаст сок.
Подготвува жешка супа без шпорет: Ова е едноставна наука која е просто неверојатна! Сечилата на Vitamix создаваат топлина од триењето која го преобразува свежиот зеленчук во жешка супа за приближно 7 минути.
Направете вкусен домашен сладолед за 30 секунди: Ова е најневеројатниот десерт кој може да го подготвите со вашата Vitamix машина. Сечилата на Vitamix го кршат и сечат замрзнатото овошје за да создадат поголема смрзната површина која повторно самата се замрзнува во нежен, вкусен, леден десерт кој е добар за вас!
Блендира како никогаш порано: Без разлика дали правите раскошен, кремаст сок, гурмански преливи за салата, мешате пијалалаци или блендирате путер, Vitamix може да блендира на менлива брзина, секој пат овозможувајќи доследни резултати.
Совршени пиреа: Лесно можете да подготвите домашна бебешка храна обезбедувајќи 100% хранливост за вашето семејство.
Сецкање – нема повеќе: Vitamix машината ја олеснува работата за некогаш здодевните задачи како суво сецкање моркови, маслинки, кромид, јајца и сирење. Грубо или фино, едноставно прилагодете ја менливата брзина која одговара на вашите потреби. Сечете, сецкајте или блендирајте состојки за здрави сосови.
Мелење житарки и многу повеќе: Можете да измелете свежо брашно и да ги задржите сите нутриенти во интегралните житарки. Садот за суво мелење (изборен додаток) е најдобар за оваа задача.
Месење без да го допрете тестото: Кога ќе го сомелете свежото брашно, едноставно додајте ги другите состојки. Тестото бргу се меси и со брза акција се формира топка од тесто која е подготвена да се подигне.Подредување:

Vitamix Ascent A3500i - демо примерок

77.500 ден.
65.255 ден.
Заштеда: 16%


Едноставен – рачна контрола и пет програми: смути, супи, намази, сладоледи и чистење
Силен – проверен Vitamix мотор од 1400W
Подобрен – сигурносен капак

 
Детални информации...Vitamix Tritan 0.9L, Сад со нож за сува обработка

12.400 ден.


0.9L/32 oz. BPA-FREE Eastman Tritan Copolyester контејнер за суво мелење 
Детални информации...Vitamix Нож за сува обработка (за стандарден 2.0L и 0.9L сад)

7.300 ден.
Вреќичка за цедење

500 ден.


Рачно изработена од висококвалитетен материјал, лесна за употреба и одржување. Може да се употребува повеќекратно. 
Детални информации...Vitamix Tritan 1.4L, Сад со нож за влажна обработка

14.900 ден.


1.4L/48 oz. BPA-FREE Eastman Tritan Copolyester контејнер за влажно мелење 
Детални информации...
  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»
Резултати 1 - 5 од 5