Lansinoh органска купка (300ml) - среќна мандарина

Цена: 490 ден.


Прашајте нè за овој производ


Среќна мандарина

Органска и природно нежна купка од мандарина со меки меурчиња, блажено расположува овозможувајќи му на вашето бебе да се чувствува совршено чисто со свиленкасто мека кожа и неодолив мирис.

Придобивки

  • Со органски и природни состојки
  • Нежна мешавина за чувствителната бебешка кожа
  • Со алое вера која ја навлажнува кожата
  • Без вештачки мириси и бои
  • Дерматолошки одобрена
  • Без тестирања на животни
  • Без парабени и натриум лаурет сулфат

Состојки:

Aqua, Cocamidopropyl Betaine (Coconut-derived), Decyl Glucoside (Corn derived), Cocamidopropyl Hydroxysultaine (Coconut-derived), Glycerine (Vegetable derived), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) extract*, Citrus Nobilis (Mandarin) oil*, Hibiscus Sabdariffa (Hibiscus) extract*, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) extract*, Lavendula Angustifolia (Lavender) extract*, Citrus Aurantium Bergamia (Wild Bergamot) extract*, Papaver Orientale (Poppy) Seed extract*, Rosa Canina (Rosehip) extract*, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) extract*, Citrus Grandis (Grapefruit) oil*, Foeniculum Vulgare (Fennel) oil*, Polysorbate 60 (Emulsifier), Phenoxyethanol (preservative), Potassium Sorbate (preservative), Limonene (from essential oils).

*сертифицирана органска состојка....99,2% сертифицирани органски состојки!

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh