Lansinoh течен сапун (250ml) - миризлив цитрус

Цена: 330 ден.


Прашајте нè за овој производ


Миризлив цитрус

Овој течен сапун во шише со пумпица која лесно се користи, содржи природни билки и органски екстракти, темелно ги чисти рацете оставјаќи ги со одличен мирис.

Придобивки

  • Со органски и природни состојки
  • Нежна мешавина за чувствителната бебешка кожа
  • Без вештачки мириси и бои
  • Дерматолошки одобрена
  • Без тестирања на животни
  • Без парабени и натриум лаурет сулфат

Состојки:

Aqua (water), Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerine (Vegetable), Angelica Archangelica (Angelica) Root Extract*, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract*, Sambucus Nigra (Elder) Flower Extract*, Citrus Paradisi (Grapefruit) Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Cupressaceae Sempervirens (Cypress) Oil*, Cymbopogon Citratus (Lemongrass) Oil*, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Citral.

*сертифицирана органска состојка

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh