Lansinoh органско масло со шеа путер (125ml) за масирање бебиња

Цена: 470 ден.
235 ден.
Заштеда: 50%


Прашајте нè за овој производ


Масло од шеа путер

Природно нежно масло за масирање од шеа путер слатко смирува овозможувајќи му на вашето малечко да се чувствува пријатно и убаво со свиленкасто мека кожа.

Придобивки

  • Со органски и природни состојки
  • Нежна мешавина за чувствителната бебешка кожа
  • Со алое вера која ја навлажнува кожата
  • Без вештачки мириси и бои
  • Дерматолошки одобрена
  • Без тестирања на животни
  • Без парабени и натриум лаурет сулфат

Состојки:

Sunflower (Helianthus Annuus) Oil, Sesame (Sesamum Indicum) Oil, Shea (Butyrosperum Parkii) Butter, Vitamin E (dl-Alpha Tocopherol Acetate).

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh