Lansinoh органски крем за брадавки

Цена: 1.200 ден.


Прашајте нè за овој производ


Овој растителен крем е создаден за негување на нежните брадавки и сувата кожа.
Уникатниот спој на органски состојки е безбеден за мајката и бебето и е погоден за доење бидејќи нема ниту мирис, ниту вкус, ниту боја.
Создаден од 7 органски состојки за да го помогне навлажнувањето и мазнењето на кожата. Лесен за нанесување и нежен со чувствителната кожа.

  • Природен растителен крем за нега на сува кожа и нежни брадавки.
  • Хипоалерген
  • Пригоден за вегетеријанци

Состав: Helianthus Annuus Seed Oil (сончогледово масло)*, Olea Europaea Fruit Oil (маслиново масло)*, Beeswax (пчелин восок)*, Cocos Nucifera Oil (кокосово масло)*, Butyrospermum Parkii Shea Butter (Ши путер)*, Calendula Officinalis Flower Extract (екстракт од невенов цвет)*, Argania Spinosa Kernel Oil (масло од арган)*

*Сертифицирани органски состојки, 100% USDA organic by the New Mexico Department of Agriculture

  • Како да се користи во тек на бременост на сува или оштетена кожа: измијте ги рацете, нанесете на кожата и размачкајте со нежни кружни движења.
  • Како да се користи во тек на доење за нежни брадавки: измијте ги рацете, нанесете на брадавката количина како зрно грашок по секое доење или по потреба.

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh