Novis VitaJuicer

Цена: 21.000 ден.


Прашајте нè за овој производ


 • Novis VitaJuicer е единствениот соковник со Novis VitaTec патентирана технологија и четири функции за сок кои се активираат со едно едноставно копче.
 • Елегантните линии и компактноста прават да се вклопи во секоја кујна.
 • Тивок и издржлив мотор.
 • Тоа е сосема нова генерација на соковници. Не цеди бавно, ниту брзо, но цеди сок неверојатно ефикасно, давајќи ви до 56% повеќе витамини во чашата.
 • Технички карактеристики:
 • Карактеристики: ладно цедење, цедење на цитруси, смути и VitaTec.
 • Материјал: Куќиште - метал; Додатоци - не содржи БПА пластика
 • Тежина: вкупна 8,2 кг / нето 6,8 кг.
 • Брзина: Citro max - 150 rpm, центрифуга - 2.000 rpm
 • Моќност: 220 - 240 V / 50/60 Hz / 240 W
 • Големина (Д x Ш x В): 22 x 23 x 43 cm
 • Апликација за рецепти: iOS и Android
 • Безбедносен систем: заклучување
 • Должина на кабел: 1,0 m