Vitamix Pro 300 Super црвен

Цена: 53.200 ден.


Прашајте нè за овој производ

Овој производ во моментов не е достапен.
Обично стигнува за:   not_available.png

Еден од најдокажаните брендови од уредите за првокласно блендирање, Витамикс овозможува ненадминливи перформанси за домашни готвачи и професионалци од 1937 година па сè до денес.

Направете ги вашите омилени рецепти со професионална прецизност и ослободете го потенцијалот од секоја состојка со неверојатна брзина.

 • Направете вкусен и здрав сладолед за само 30 секунди.
 • Згответе топла супа од свеж зеленчук за помалку од 5 минути.
 • Изблендирајте свежо овошје и зеленчук за вкусни, густи сокови (смути) богати со растителни влакна за 1 минута.
 • Сечкајте или блендирајте состојки за да добиете вкусни макала, сосови, песта и салци без конзерванси.
 • Смелете интегрални житарки за хранливо брашно за само неколку минути.

Потивкиот мотор и подобрениот дизајн ќе ви овозможат побрза и полесна подготовка на оброците со ресторантски квалитет.

Нископрофилниот сад од 2 литри, отпорен на кршење, е посебно дизајниран да создаде моќен вртлог за темелна обработка на состојките. Лесно може да додавате состојки додека блендирате благодарение на помошното капаче.

Опис на производот:

 • Основа: G-серија
 • Нископрофилен издржлив контејнер од 2.0 л. направен од Eastman Tritan™ кополиестер
 • Сад за сува обработка 0.9L
 • Димензии на уредот: 44,45 x 23,87 x 19,55 cm
 • Сечила од не’рѓосувачки челик со дијаметар 10,16 cm
 • Доверлив уред со голема сила и професионален квалитет
 • Мотор: 2,2 коњски сили, 220-240 V, 50 Hz, 12А
 • 7 години гаранција
 • Произведен во САД