Vitamix® - многу повеќе од блендер

Vitamix ви овозможува бескрајна разновидност во подготовката на оброци од потполно природни состојки!

Прави сок како никогаш порано: Со природниот сок подготвен во Vitamix, ќе добиете потполн вкус, хранливост и растителни влакна во природно благ и кремаст сок.
Подготвува жешка супа без шпорет: Ова е едноставна наука која е просто неверојатна! Сечилата на Vitamix создаваат топлина од триењето која го преобразува свежиот зеленчук во жешка супа за приближно 7 минути.
Направете вкусен домашен сладолед за 30 секунди: Ова е најневеројатниот десерт кој може да го подготвите со вашата Vitamix машина. Сечилата на Vitamix го кршат и сечат замрзнатото овошје за да создадат поголема смрзната површина која повторно самата се замрзнува во нежен, вкусен, леден десерт кој е добар за вас!
Блендира како никогаш порано: Без разлика дали правите раскошен, кремаст сок, гурмански преливи за салата, мешате пијалалаци или блендирате путер, Vitamix може да блендира на менлива брзина, секој пат овозможувајќи доследни резултати.
Совршени пиреа: Лесно можете да подготвите домашна бебешка храна обезбедувајќи 100% хранливост за вашето семејство.
Сецкање – нема повеќе: Vitamix машината ја олеснува работата за некогаш здодевните задачи како суво сецкање моркови, маслинки, кромид, јајца и сирење. Грубо или фино, едноставно прилагодете ја менливата брзина која одговара на вашите потреби. Сечете, сецкајте или блендирајте состојки за здрави сосови.
Мелење житарки и многу повеќе: Можете да измелете свежо брашно и да ги задржите сите нутриенти во интегралните житарки. Садот за суво мелење (изборен додаток) е најдобар за оваа задача.
Месење без да го допрете тестото: Кога ќе го сомелете свежото брашно, едноставно додајте ги другите состојки. Тестото бргу се меси и со брза акција се формира топка од тесто која е подготвена да се подигне.Подредување:

Vitamix Ascent A2500i - црн

52.700 ден.


Едноставен – рачна контрола и три програми:смути, супи и сладоледи
Силен – проверен Vitamix мотор од 1400W
Подобрен – сигурносен капак

 
Детални информации...Vitamix Ascent A2500i - бел

52.700 ден.


Едноставен – рачна контрола и три програми:смути, супи и сладоледи
Силен – проверен Vitamix мотор од 1400W
Подобрен – сигурносен капак

 
Детални информации...Vitamix Ascent A2500i - сив

52.700 ден.


Едноставен – рачна контрола и три програми:смути, супи и сладоледи
Силен – проверен Vitamix мотор од 1400W
Подобрен – сигурносен капак

 
Детални информации...Vitamix Tritan 0.9L, Сад со нож за сува обработка

8.300 ден.


0.9L/32 oz. BPA-FREE Eastman Tritan Copolyester контејнер за суво мелење 
Детални информации...Vitamix Tritan 2.0L Нископрофилен сад со нож за влажна обработкa

10.160 ден.


0.2L/64 oz. BPA-FREE Eastman Tritan Copolyester контејнер за влажно мелење 
Детални информации...Vitamix Ascent Сад 2.0L (интерлок), со Нож за мокра обработка

11.400 ден.


интерлок 0.2L/64 oz. BPA-FREE Eastman Tritan Copolyester контејнер за влажно мелење 
Детални информации...Vitamix Tamper за нископрофилен сад 2.0L

790 ден.
Vitamix Tamper за сад 1.4L и 0.9L

690 ден.
Vitamix Tamper за стандарден сад 2.0L

790 ден.
Vitamix Нож за влажна обработка (за стандарден 2.0L и 0.9L сад)

7.300 ден.
Vitamix Нож за влажна обработка (за нископрофилен 2.0L сад)

7.300 ден.
Vitamix Нож за влажна обработка (за 1.4L сад)

7.300 ден.
Vitamix Нож за сува обработка (за стандарден 2.0L и 0.9L сад)

7.300 ден.
Шпатула бела

250 ден.


Одлична за стружење на храната од страните на садот и мешање на состојки со различни густини. 
Детални информации...Вреќичка за цедење

500 ден.


Рачно изработена од висококвалитетен материјал, лесна за употреба и одржување. Може да се употребува повеќекратно. 
Детални информации...
  • «« Почеток
  • « Претходна
  • 1
  • Следна »
  • Крај »»


Прикажи #  
Резултати 1 - 15 од 15