Lansinoh органски лосион за тело (250ml) – благотворна камилица

Цена: 430 ден.


Прашајте нè за овој производ


Благотворна камилица

Со мала помош од мајката Природа и со љубов го направивме овој лосион од камилица само за вас и вашето бебе.
Англиската камилица со восхитувачките бели и жолти цветови е позната по своите антивоспалителни и смирувачки својства, надополнета со цитрусни ноти од портокал и цитрус за блага и воздигнувачка арома.
Смирувачкиот лосион за тело е направен од 99.2% состојки од природно потекло и со органски сертификат од Ecocert Greenlife.
Лесен и свиленкасто мек, нашиот лосион за тело нежно ќе ја смири и омекне чувствителната или сува кожа оставајќи го вашето малечко со прекрасен мирис.

Придобивки

  • Дерматолошки одобрен за чувствителната бебешка кожа
  • Без натриум лаурет сулфат, без парабени и без вештачки бои и мириси
  • 99.2% природен
  • 53% органски
  • Сертифицирана органска козметика од Ecocert Greenlife
  • Еколошко пакување
  • Направено во Велика Британија
  • Без животински тестирања
  • Наградувана козметика

Состојки:

Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil *, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate SE, Coco-Caprylate, Benzyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Anthemis Nobilis Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil*, Sodium Phytate, Alcohol, Calendula Officinalis Flower Extract *, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil *, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Angelica Archangelica Root Extract, Passiflora Incarnata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ascorbic Acid, Limonene, Linalool.

*Состојки од органско производство.
99.2% од сите состојки се од природно потекло.
50.7% од сите состојки се од органско производство

Природна и органска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife според Стандардот за природна и органска козметика Ecocert достапен на: http://cosmetics.ecocert.com

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh