Lansinoh органски лосион за тело (250ml) - смирувачка лаванда

Цена: 430 ден.


Прашајте нè за овој производ


Смирувачка лаванда

Со мала помош од мајката Природа, го создавдовме со љубов овој лосион само за вас.
Лавандата е нежен антисептик, посебно кога е деликатно помешана со камилица која е позната по тоа што ја смирува егземата правејќи ја идеална мешавина за чувствителната бебешка кожа.
Смирувачкиот лосион за тело е направен од 99.2% состојки од природно потекло и со органски сертификат од Ecocert Greenlife.
Нежен и со суптилен мирис, нашиот лосион за тело е доволно лесен за секојдневна употреба кој ќе ја остави кожата на вашето бебе свиленкасто мека и со прекрасен мирис.

Придобивки

  • Дерматолошки одобрен за чувствителната бебешка кожа
  • Без натриум лаурет сулфат, без парабени и без вештачки бои и мириси
  • 99.2% природен
  • 53% органски
  • Сертифицирана органска козметика од Ecocert Greenlife
  • Еколошко пакување
  • Направено во Велика Британија
  • Без животински тестирања
  • Наградувана козметика

Состојки:

Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil *, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate SE, Coco-Caprylate, Benzyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil*, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Oil*, Sodium Phytate, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Alcohol, Calendula Officinalis Flower Extract *, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil *, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Angelica Archangelica Root Extract, Passiflora Incarnata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ascorbic Acid, Geraniol, Limonene, Linalool.

*Состојки од органско производство.
99.2% од сите состојки се од природно потекло.
50.7% од сите состојки се од органско производство

Природна и органска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife според Стандардот за природна и органска козметика Ecocert достапен на: http://cosmetics.ecocert.com

Погледнете ги останатите производи на Lansinoh