Magimix Patissier

Цена: 54.370 ден.


Прашајте нè за овој производ


Компактен и комплетен апарат кој ќе ви помогне во секојдневното готвење и ќе ја поттикне вашата креативност.

Повеќенаменски процесор за храна magimix patissier
Иноксен сад
Повеќенаменски процесор за храна magimix patissier
Повеќенаменски
Повеќенаменски процесор за храна magimix patissier
Динамично месење
Повеќенаменски процесор за храна magimix patissier
Индукциски мотор
СТАНДАРДНИ ДОДАТОЦИ
magimix patissier
Иноксен сад
овозможува сечкање и рендање на цели или големи парчиња овошје и зеленчук.
magimix patissier
Екстра голема инка
овозможува сечкање и рендање на цели или големи парчиња овошје и зеленчук.
magimix patissier
Среден сад
идеален за сечкање и рендање на сите видови подготовки (овошје, зеленчук, сирење).
magimix patissier
Иноксно сечило
за сечкање, кршење, блендирање, миксирање со Sabatier (Сабатје) сечило од не’рѓосувачки челик.
magimix patissier
Иноксно сечило за тесто
за тешки теста за тестенини, тесто за леб, кроасани и печива.
magimix patissier
Дискови за сечкање
од 2мм и 4 мм: фино или дебело сечкање. Тие се Sabatier (Сабатје) дискови од не’рѓосувачки челик.
magimix patissier
Бесплатна апликација
сите наши рецепти достапни за мобилен и таблет.
magimix patissier
Шпатула
за лесно чистење.
 
magimix patissier
Мини сад и мини сечило
идеален за сечкање билки, кромид, мали количини или правење преливи за салати.
magimix patissier
Главен сад
за мелење, мешање, сечкање, месење, рендање, емулзифицирање...
magimix patissier
Блендер Микс
фино и подобрено блендирање на супи, кашести сокови и теста за палачинки.
magimix patissier
Маталка за јајца
матење на белки од јајца и кремови за десерти (мус, целувки...).
magimix patissier
Дискови за рендање
од 2 мм и 4 мм: фино или грубо рендање. Тие се Sabatier (Сабатје) дискови од не’рѓосувачки челик.
magimix patissier
Книга со рецепти
100 возбудливи идеи од предјадења до десерти.
magimix patissier
Книга со рецепти
130 возбудливи идеи од предјадења до десерти.
ИЗБОРНИ ДОДАТОЦИ
magimix patissier
Диск за сечкање од 6 мм
за дебело сечкање
magimix patissier
Диск Жилиен
за правење фин чипс и тенки стапчиња
magimix patissier
Додаток за сокови
за правење бистри или погусти сокови или пиреа од овошје и зеленчук. Нова кошница со обрач кој се отстранува.
magimix patissier
Сад за тесто
направете лепчиња, торти и кроасани без грижа. Миксирани, стасани и испечени во исто време.
 
magimix patissier
Диск за рендање од 6 мм
за дебело рендање
magimix patissier
Диск за пармезан
за рендање тврди сирења или тврди чоколади.
magimix patissier
Креативен комплет
идеален за изразување на креативноста: Жилиен диск за тенки стапчиња, диск за дебели стапчиња и диск со жлебови.
magimix patissier
Сад за пасирање
за вкусни домашни пиреа од компир или друг зеленчук, како и за бебешка храна.
ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ
Главен сад 3.6 литри    
Среден сад 2.6 литри    
Мини сад 1.2 литри    
Книга со рецепти 100 идеи    
Шпатула 1    
       
Капацитет на обработка      
Тесто за кроасани 1 кг    
Тесто за леб 1.2 кг    
Тесто за лиснати печива 1.5 кг    
Супа/сок 1.8 литри    
Месо 1.4 кг    
Моркови 1.4 кг    
Белки 8    
       
Моќност 1100 W    
Гаранција 1 година    
Гаранција на мотор 20 години    
Димензии (В х Д х Ш) 445 x 210 x 260 мм    
Тежина 11 кг    
Произведено во Франција