Hurom HH-WBE11 (HH 2nd Gen. L-type) - Бел

Цена: 31.900 ден.


Прашајте нè за овој производ


Соковник за ладно цедење

Неверојатниот нов Hurom Slow Juicer бавен соковник засекогаш ќе го промени начинот на кој правите свежи сокови

Во однос на претходните модели, овој модел има нов сврдел и помал број на вртежи во минута.

 • BPA FREE (без бисфенол A и S)
 • Безбедносен сензор
 • Техника на самопрочистување
 • Книга со рецепти
 • Големина на сад: 500ml
 • 2 сита
 • рачка за контрола на отворот за пулпа
 • Додатоци: 2 чаши, четка за чистење, капак за отворот за овошје
 • Напон: 220-240 V
 • Потрошувачка: 150W
 • Брзина на мотор: 40 вртежи во минута
 • Гаранција: 10 години на мотор, 1 година на другите делови

Придобивки

Двостепено цедење
Сокот се екстрахира преку првата фаза на раскинување и повторно во втората фаза на притискање пред да биде исфрлена пулпата резултирајќи со повеќе сок и многу сува пулпа.

Тишина
Сведете ја бучавата на минимум со работење на мала брзина отколку на голема.

Здравје
Hurom овозможува максимум вкус и нутриенти со било кој вид на овошје или зеленчук.

Лесно се чисти
Едноставно исплакнете со вода по правењето сок или лесно расклопете го за да го исчистите.

Економичен
Добијте максимална количина на сок со минимална количина на храна.

Без затнување
Автоматски ја одделува пулпата од сокот. Ротирачката четка го чисти садот додека се екстрахира сокот.

Повеќенаменски соковник
Hurom не само што прави сок од овошје, зеленчук, зеленолисни растенија и млада пченица, исто така може да обработува јаткасто овошје и соја во зрна.

Безбеден
Без остри сечила, а со ефективни и безбедни делови.

Прочитајте повеќе...

Спецификации

Напојување 220V-240V; 50Hz-60Hz
Потрошувачка 150W
Брзина 40rpm (вртежи во минута)
Должина на кабел 1400mm
Мотор Еднофазен индукционен
Осигурувач 125V 5A
Тежина 6,1Kg
Димензии (Ш x Д x В) 167mm x 237mm x 398mm
Препорачано време на користење Скоро 30 минути непрекинато
Капацитет на цедалка 500ml
Гаранција 1 година
Гаранција на мотор 10 години