Ancient Minerals - Магнезиум лосион 150ml.

Цена: 1.320 ден.


Прашајте нè за овој производ


Богата емулзија на органски масла кои можат да ги заменат дневните хидрадантни креми. Најпрактично, лесно за користење. Идеално за лица со сува или чувствителна кожа. Многу терапевтски за псоријаза, егзема и други кожни болести. Повеќе нежна магнезиум опција за масажа. Без отровни состојки и миризби. Да не се нанесува веднаш после бричење. Избегнувајте претерано изложување на топлина за да се одржи интегритетот на производот. На ладни температури може да предизвикат лосионот да згусне.

Начин на употреба:Втријте го магнезиум лосионот темелно во чиста кожа.

Состојки:Вода, магнезиум хлорид, органски зеленчук глицерин, органска јојоба (simmodsiachinensis), масло од семиња, сквален (маслиново масло), цетеарил оливат, сорбитан оливат, органско кокосово масло, глицерил стеарат, цетил алкохол, карите путер, ксантанова гума, лактобацилус фермент, овошен екстракт од кокосова палма, натриум хиалуронат. Ниво на магнезиум: 40 mg магнезиум на 1 ml / 1 полно прскање.